راهکار ضبط مکالمات و فراخوانی دسته‌جمعی


راهکار ضبط مکالمات

 به کمک ارائه این راهکار می­توان کلیه مکالمات داخل و خارج سازمان را بدون آنکه کاربران متوجه شوند ضبط نمود،  به‌منظور پیاده­ سازی این سرویس میتوان از نرم‌افزار و سخت­ افزارهای ضبط مکالمات استفاده‌ نمود.
این راهکار دارای نسخه های مختلفی بوده و بسته به ظرفیت تلفن­ های داخلی و تماس­های ورودی سازمان از نسخه مناسب استفاده خواهد شد، در برخی از سازمان­ ها استفاده از تجهیز سخت افزاری و در برخی دیگر استفاده از نسخه­ های نرم­ افزاری برروی سرورهای پر قدرت پیشنهاد می­ گردد.
ارائه این راهکار برمبنای تجهیزات سخت­ افزاری و نرم­ افزاری شرکت­های Cisco و Imagicle می­باشد. امکان پشتیبانی از 10000 تلفن همزمان را دارا می ­باشد.

راهکار فراخوانی دسته جمعی

زمانیکه نیاز باشد تا گروهی از کاربران را از یک خبر آگاه نمود، این راهکار یکی از پرکاربردترین و کم هزینه ترین راه­ حل ها می­ باشد، با استفاده از این راهکار مدیران شبکه و کاربران تلفنی امکان فراخوانی دسته جمعی از طریق گوشی­ های تلفن را دارا می­باشند، این راهکار با نام Pagingنیز شناخته شده است.
ارائه این راهکار برمبنای تجهیزات سخت­ افزاری و نرم­ افزاری شرکت­های Cisco و Imagicle می­ باشد.این راهکار امکان پشتیبانی از 5000 کاربر تلفنی همزمان را دارا می­ باشد.