طراحی، توسعه و پیاده سازی مراکز داده


ارائه راهکارهای جامع در طراحی مراکز داده، طراحی زیرساخت شبکه، سرورها و سرویس­ها، مجازی­سازی و مدیریت و مانیتورینگ فعالیت­های اصلی این شاخه از خدمات شرکت می­باشد.
طراحی و پیاده ­سازی زیرساخت شبکه، امنیت، ذخیره ­سازها و سرورهای مرکز داده برمبنای چارچوب­های استاندارد و توصیه شده، مشاوره در چگونگی انتخاب تجهیزات، محاسبه حجم سرویس قابل ارائه و عیب­ یابی بلاک­ های تشکیل­ دهنده مرکز داده، از مجموعه­ فعالیت­هایی است که در این راهکار پیش بینی شده است.
از دیگر جنبه‌های مهم  در طراحی مرکز داده ، قابلیت انعطاف در گسترش پذیری سریع  و پشتیبانی از سرویس­ های جدید می­ باشد. یکی از رویکردهای طراحی مرکز داده مدل لایه‌بندی (Multi-tier Design) می‌باشد،که در طی این چند سال بر روی بزرگ‌ترین مرکز داده‌ها تست و پیاده‌سازی شده است. رویکرد لایه‌بندی شده پایه اساسی طراحی مرکز داده­ای است که به دنبال بهبود مقیاس‌پذیری ، کارایی ، انعطاف‌پذیری و تعمیر و نگهداری می‌باشد.
در زمان ارائه طرح پیشنهادی مراکز داده، تیم طراحی از راهکارها و محصولات شرکت­هایی نظیر Cisco، HP، EMC، F5، Juniper، Fortigate، Vmwareاستفاده می­ نماید.