مشاوره


یکی از بزرگ‌ترین نیازهای کارفرمایان ما در محیط­‌هایی مانند مراکز داده، شرکت­‌های ارائه دهنده‌ی سرویس­‌های تحت شبکه و مدیران شبکه­‌های محلی و گسترده،­ عدم وجود یک برنامه‌ی مؤثر می‌باشد. برنامه‌ی مؤثر متشکل از نسل جدید معماری‌های شبکه و امنیت و فعالیت­‌های پیچیده و حیاتی جهت توسعه‌ی زیرساخت و بروزرسانی سرویس­‌ها می‌باشد.

البته این نکته‌ی بسیار مهم لازم به ذکر است که اکثریت سازمان‌­ها و کارفرمایان دارای دانش عمیقی نسبت به تکنولوژی و فرآیندها می‌باشند، ولی زمانی که تلاش‌ها برای طراحی یک نقشه‌ی راه، برای رسیدن به آینده آغاز می‌گردد، که در آن تکنولوژی‌ها و فرآیندهای جدیدی تعریف خواهند شد، مطمئناً مشاوره و همفکری می‌تواند به سازمان برای رسیدن به اهداف خود کمک شایانی نماید.

ترسیم چنین برنامه‌ای مستلزم ساعت­‌ها مطالعات کارشناسی و بررسی نیاز­های سازمان می‌باشد؛ در همین راستا سرویس مشاوره توسط متخصصین ما طراحی گردیده است. در این سرویس، متخصصان و کارشناسان شرکت افق داده‌ها ایرانیان، پس از ارزیابی شرکت یا سازمان شما، شناخت نیازهای سازمان و تعیین اولویت هر یک از نیازها، برنامه‌­ای تحت عنوان «طرح توسعه» تدوین می­‌نمایند. در این برنامه، مجموعه پروژه­‌هایی که مورد نیاز سازمان می‌باشد، جهت دستیابی به اهداف بالادست لحاظ شده و سعی گردیده نیازمندی‌های سازمان در قالب پروژه‌­های اجرایی به همراه ارزیابی هزینه و نیازهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ارائه گردد. سپس در صورت نظر کارفرما، پروژه­‌های تعریف شده در قالب زمانی مشخص توسط تیم فنی اجرا خواهد گردید.

سرویس مشاوره‌ی افق داده‌ها ایرانیان از مجموعه‌ای از فرآیندها و فعالیت‌­ها، و چگونگی ارائه‌ی این سرویس به صورت استاندارد از شش فرآیند اصلی و یک چرخه‌ی اجرای پروژه تشکیل شده است.