اسمارت لایسنس سیسکو (Cisco Smart Licensing) چیست؟
13 99/05

اسمارت لایسنس سیسکو (Cisco Smart Licensing) چیست؟


اسمارت لایسنس سیسکو (Cisco Smart Licensing) یک مدل منعطف فعال‌سازی لایسنس‌های سیسکو است که فعال‌سازی و مدیریت لایسنس‌ها را در سازمان شما ساده‌تر و ساختارمند‌تر می‌کند. مدل اسمارت لایسنس سیسکو باعث ساده‌تر شدن فرآیندهای سفارش‌گذاری، استقرار و مدیریت لایسنس‌ها می‌شود. در این مقاله سعی داریم به سوالاتی از قبیل "اسمارت لایسنس سیسکو و اسمارت اکانت سیسکو چیست؟"، "فرآیند فعال‌سازی اسمارت لایسنس سیسکو چگونه است؟" و غیره که در واحدهای فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان‌ها و شرکت‌ها مطرح هستند، پاسخ دهیم و تا حد ممکن ابهامات موجود در خصوص این موضوع را برطرف کنیم و به بررسی همه ابعاد این موضوع بپردازیم.
سیسکو FTD و سیسکو FMC چیست؟ | معرفی و بررسی
31 99/04

سیسکو FTD و سیسکو FMC چیست؟ | معرفی و بررسی


آخرین بروزرسانی: 1399/05/06 — در این مقاله به معرفی و بررسی تکنولوژی سیسکو Firepower و سیر تکاملی آن از ابتدای شکل‌گیری تا به امروز خواهیم پرداخت و با سرویس‌های سیسکو FTD و سیسکو FMC و تجهیزات و محصولاتی مانند فایروال‌ها که حاصل تکنولوژی Cisco Firepower هستند آشنا خواهیم شد.
مجموعه سرویس سیسکو ایمجیکل (Cisco Imagicle) چیست؟
29 99/03

مجموعه سرویس سیسکو ایمجیکل (Cisco Imagicle) چیست؟


آخرین بروزرسانی: 1399/04/14 — در این مقاله به معرفی مجموعه سرویس سیسکو ایمجیکل (Cisco Imagicle) به عنوان یکی از راهکارهای شبکه تلفنی ارائه‌شده توسط شرکت سیسکو می‌پردازیم و با مزایا و ویژگی‌های هر یک از سرویس‌های مجموعه نرم‌افزاری ایمجیکل نیز آشنا خواهیم شد.
معماری Multi-Pod و Multi-Site در راهکار Cisco ACI | معرفی و مقایسه
19 99/03

معماری Multi-Pod و Multi-Site در راهکار Cisco ACI | معرفی و مقایسه


آخرین بروزرسانی: 1399/03/20 — در این مقاله به معرفی و مقایسه معماری Multi-Pod و معماری Multi-Site دو مدل پیاده‌سازی مراکز داده (دیتاسنتر) در راهکار Cisco ACI می‌پردازیم و با بررسی قابلیت‌های این دو معماری در نهایت به این پرسش که از میان دو معماری Cisco ACI Multi-Pod و Cisco ACI Multi-Site کدامیک را برای طراحی مرکز داده (دیتاسنتر) انتخاب کنیم پاسخ خواهیم داد.
مرکز تماس چیست | راهکار مرکز تماس سیسکو
09 99/02

مرکز تماس چیست | راهکار مرکز تماس سیسکو


آخرین بروزرسانی: 1399/02/15 — در این مقاله ابتدا به سوال "مرکز تماس چیست" پاسخ داده می‌شود و سپس به بررسی راهکار مرکز تماس سیسکو با محصول UCCX می‌­پردازیم. همچنین در تلاش هستیم که با بررسی تعریف و کاربرد راهکار مرکز تماس، نیازمندی‌های ابتدایی تکنولوژی شبکه تلفنی به وجود چنین راهکاری را بیان نماییم.
۶ مزیت یکپارچه کردن VoIP - CRM
07 99/02

۶ مزیت یکپارچه کردن VoIP - CRM


آخرین بروزرسانی: 1399/02/08 — ترکیب بهترین ویژگی‌های یک سیستم VoIP خوب مانند سیسکو، با رابط کاربر و پشتیبانی CRM شما، یکی از بهترین روش‌ها برای بهبود روابط مشتری و رضایت آن‌ها است. علاوه بر این مزیت، در این مقاله به شش مزیت دیگری که یکپارچه کردن VoIP با سی آر ام برای شما به ارمغان می‌‌آورد، اشاره خواهیم کرد.
آموزش برگزاری جلسه در Cisco WebEx V 4.0
01 99/02

آموزش برگزاری جلسه در Cisco WebEx V 4.0


برگزاری جلسات و اشتراک‌گذاری ایده‌ها در زمان‌های دورکاری مهندسان و یا در مواقع ماموریت و غیره، از چالش‌های اصلی سرویس‌های ویدئو کنفرانس در شبکه بوده است. درهمین خصوص راهکار ویدئو کنفرانس Cisco WebEx برروی سرورفارم داخلی شرکت ما راه‌اندازی شده و با هدف برگزاری جلسات داخلی و جلسات بین‌شرکتی مورد استفاده قرارگرفته است. در این راستا، این مقاله به منظور استفاده از سرویس سیسکو WebEx و سهولت در مراحل اتصال به ورژن 4 این سرویس، برای کاربران گرامی نگارش شده است.
افزایش امنیت اینترنت اشیا (IoT Security) با سازوکار MUD سیسکو
27 99/01

افزایش امنیت اینترنت اشیا (IoT Security) با سازوکار MUD سیسکو


آخرین بروزرسانی: 1399/01/31 — امروزه امنیت در اینترنت اشیا (IoT Security)، تبدیل به چالش اصلی در بحث تهدیدات امنیت شبکه شده است. شرکت سیسکو در جهت کمک به امنیت اینترنت اشیا (IoT Security)، اخیرا سازوکاری را ارائه داده است که به نام Manufacture Usage Description یا MUD شناخته می‌شود. هدف اصلی از ارائه این سازوکار، کاهش یا حذف فرایندهای شناسایی تجهیزات IoT برای مدیران و کارشناسان امنیت شبکه است. در این مقاله به بررسی این سازوکار سیسکو می‌پردازیم.
سیسکو DEVNET - قسمت دوم | عصر برنامه‌نویسی
19 99/01

سیسکو DEVNET - قسمت دوم | عصر برنامه‌نویسی


آخرین بروزرسانی: 1399/01/25 — در قسمت اول از این سری مقالات به سوال "سیسکو DEVNET چیست" پاسخ داده شد و مراحل پیشرفت تکنولوژی‌­های مورد استفاده در شبکه و اینکه چطور به این نقطه رسیدیم به صورت خلاصه شرح داده شد. در این مقاله که قسمت دوم می‌باشد؛ توضیحات مقدماتی از APIs، دیتافرمت‌ها و زبان برنامه‌نویسی پایتون تدوین شده است که این آشنایی مقدماتی، پایه‌ی درک بسیاری از مفاهیم مورد استفاده در دوره آموزشی DEVNET می‌باشد.
5 برداشت اشتباه درباره اسمارت لایسنس سیسکو|Cisco Smart Licensing
09 99/01

5 برداشت اشتباه درباره اسمارت لایسنس سیسکو|Cisco Smart Licensing


آخرین بروزرسانی: 1399/01/10 — اسمارت لایسنس سیسکو (Cisco Smart Licensing) ایجاد شد تا فرایند استفاده از لایسنس‌ها برای مشتریان شرکت سیسکو ساده‌تر شود. در این رویکرد، مشتریان می‌دانند که چه لایسنس‌هایی را خریداری کرده و این لایسنس‌ها در کجای شبکه و بر روی چه پلتفرم، تجهیز یا محصولی در حال استفاده هستند. در این مقاله کوشش شده تا پنج افسانه یا برداشت اشتباه از ساختار اسمارت لایسنس سیسکو مورد بررسی قرار گیرد و حقایقی که در پس آن‌ها قرار گرفته روشن شود.
دسته بندی ها