راهکار ضبط مکالمات و فراخوانی دسته‌جمعی


راهکار ضبط مکالمات

به کمک ارائه‌ی این راهکار می‌­توان کلیه‌ی مکالمات داخل و خارج سازمان را بدون آنکه کاربران متوجه شوند ضبط نمود. به‌ منظور پیاده‌سازی این سرویس می‌توان از نرم‌افزار و سخت­‌افزارهای ضبط مکالمات استفاده‌ نمود.

این راهکار دارای نسخه‌های مختلفی بوده و بسته به ظرفیت تلفن‌های داخلی و تماس‌­های ورودی سازمان، از نسخه‌ی مناسب استفاده خواهد شد. در برخی از سازمان‌ها، استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری و در برخی دیگر استفاده از نسخه‌های نرم‌افزاری بر روی سرورهای پرقدرت پیشنهاد می­‌گردد.

ارائه‌ی این راهکار بر مبنای تجهیزات سخت­‌افزاری و نرم‌افزاری شرکت‌­های Cisco و Imagicle می‌­باشد. امکان پشتیبانی از 10,000 تلفن همزمان را دارا می‌باشد.

راهکار فراخوانی دسته جمعی

زمانی که نیاز باشد تا گروهی از کاربران را از یک خبر آگاه نمود، این راهکار یکی از پرکاربردترین و کم‌هزینه‌ترین راه­ حل‌ها می­ باشد. با استفاده از این راهکار، مدیران شبکه و کاربران تلفنی امکان فراخوانی دسته‌جمعی از طریق گوشی­‌های تلفن را دارا می‌­باشند. این راهکار با نام Paging نیز شناخته شده است.

ارائه‌ی این راهکار بر مبنای تجهیزات سخت­‌افزاری و نرم‌افزاری شرکت‌­های Cisco و Imagicle می‌باشد. این راهکار امکان پشتیبانی از 5000 کاربر تلفنی همزمان را دارا می­‌باشد.